: ZŠ Juventa > Články 2022/2023 > Okresní kolo Poháru rozhlasu mladšího žactva

Okresní kolo Poháru rozhlasu mladšího žactva

V úterý 16.5. se konal na atletickém stadionu v Nymburce tradiční závod školních atletických družstev s názvem Pohár rozhlasu. Tentokrát se závodu zúčastnilo 14 týmů ze základních škol a gymnázií. Naši reprezentanti ze 6. a 7. tříd se utkali ve sprintu na 60 metrů, skoku dalekém, skoku vysokém, v běhu na 600 a 1000 metrů, hodu míčkem a v závěrečné štafetě 4x60 metrů.

A jak jsme dopadli? Družstvo mladších žákyň vybojovalo skvělým týmovým výkonem úžasné 2. místo. Zároveň se jedná o nejlepší umístění této kategorie v historii naší školy. Mladší žáci skončili celkově na osmé příčce.

Složení našich družstev

Mladší žákyně

Tanya Kužmová, Adéla Pospíšilová, Karolína Černá, Karla Mášová, Elen Hrbková, Barbora Pelikánová, Silvie Kadlecová, Sofie Kasandová, Kristýna Škrhová

Mladší žáci

Kašpar Martin, Šimon Erben, Jan Königsmark, Matyáš Korbel, Tomáš Král, Tymur Sukhachevskyi, Vít Pavlík, Tomáš Štěpánek a Richard Zachariáš.

Vynikající výsledek našeho dívčího týmu se začal rodit v běhu na šedesát metrů, když si všechny sprinterky posunuly svá osobní maxima - Tanya Kužmová (8,75), Karolína Černá (8,76), Silvie Kadlecová (9,02). V běhu na 600 metrů si také Tanya překonala svůj osobní rekord, který má nově hodnotu 1:52,93. Tento čas byl v celém startovním poli nejlepší. Na celkově 6. místě doběhla Barbora Pelikánová v také vynikajícím čase 2:00,98. Také třetí naše běžkyně Elen Hrbková doběhla ve slušném čase 2:12,32.

Také v obou skokanských disciplínách se děvčata neztratila. Ve skoku dalekém skočila Adéla Pospíšilová 434 cm (7. místo), Kristýna Škrhová 420 cm (10.) a Karolína Černá 416 (11.) Ve skoku vysokém skončila Adéla Pospíšilová na 3. místě s výkonem 135 cm, Kristýna Škrhová byla 5. (130 cm) a Sofie Kasandová 9. (125 cm). V hodu míčkem obsadila Karla Mášová 12. místo za výkon 35,24, Elen Hrbková byla 18. (31,71) a Barbora Pelikánová 23. (30,12).

V závěrečné štafetě na 4x60 metrů předvedla naše štafeta A sehraný výkon a byla z celého startovního pole nejrychlejší. Štafeta B skončila 9.

Na šedesátce mladších žáků byl nejrychlejší z našich Vít Pavlík (8,90), Tymur Sukhachevskyi (8,96) a Martin Kašpar (9,43). Na kilometrové trati doběhl Richard Zachariáš na celkovém 10. místě (3:23,60), Matyáš Korbel dosáhl času 3:42,46 a Šimon Erben 3:48,79.

Ve skoku vysokém skončil Richard Zachariáš na čtvrtém místě za výkon 145 cm, Matěj Štěpánek byl 15. (135 cm) a Vít Pavlík 27. (125 cm).

Ve skoku dalekém dva naši závodníci doletěli do stejné vzdálenosti 435 cm – Tymur Sukhachevskyi a Matěj Štěpánek (14. a 15. místo). Tomáš Král také přelétl metu 4 metrů o 8 centimetrů.

V hodu míčkem skončil Jan Königsmark na 8. místě za výkon 46,93, Tomáš Král přehodil 40 metrů o 41 cm (17. místo) a Matyáš Korbel hodil 38,24.

V závěrečné štafetě se vše úplně dokonale nepovedlo a výsledný čas bohužel nepřinesl našemu týmu mnoho bodů.

Všem atletům děkuji za vzornou reprezentaci školy a gratuluji k novým osobním rekordům a zároveň také ke zlepšení 5 školních rekordů. Poděkování patří také učitelům TV.

Autor: Dana Tvrdá