: ZŠ Juventa > Články Archiv > Články 2023/2024 > Zpracování ovčí vlny s dílničkou

Zpracování ovčí vlny s dílničkou

V posledních dnech zimního období jsme se ve školní družině snažili přivolat jaro a snad k tomu přispěla i naše společná akce, na které se děti od paní, která k nám přijela až z farmy v Jižních Čechách, dověděly spousty zajímavých informací o ovečkách a o tom, jak se zpracovává ovčí vlna od ostříhání ovečky, až po vytvoření vlněného vlákna. Děti si samy vyzkoušely činnosti, bez kterých se zpracování vlny neobejde, tedy vyprání a vyčesání vlny, a následně pak paní dětem ukázala upředení vlákna na kolovrátku.

Po získání zajímavých informací a poznatků o vlně a ovečkách si z vyčesané vlny děti vyrobily jarní výrobek technikou suchého plstění.

Děti byly nadšené a jistě prožily zajímavý den.

vychovatelky ŠD