: ZŠ Juventa > Články 2022/2023 > Juventa opět na stupních vítězů

Juventa opět na stupních vítězů

V pondělí 10.10. se na nymburském ostrově konalo okresní kolo v přespolním běhu družstev. Za slunečného počasí se závodu zúčastnilo 17 škol z celého okresu. Byli jsme svědky mnoha pěkných běžeckých výkonů. Ale největší radost jsme měli z výkonů našich žáků.

Ale vše pěkně popořádku.

Autoři: Dana Tvrdá a Petr Heichel

V kategorii mladších žákyň obsadil náš tým ve složení Tanya Kužmová, Adéla Pospíšilová, Karolína Černá, Viktorie Doubková, Marie Mášová a Šárka Černá krásné 3.místo.

Starší žákyně na trati o délce 1500 metrů nenašly přemožitelky a z Nymburka si odvezly pohár pro vítěze. Ve čtvrtek si poměří síly v krajském kole v Příbrami. Palce budeme držet Nicol Doležalové, Vanesse Bartákové, Nině Zahradníkové, Nikole Vajčnerové, Aleně Kňapové a Marii Šrůtové.

Mladší žáci tentokrát postavili na start týmy dva. Tým A obsadil v celkovém pořadí 7. místo, B tým 16. Nutno ale dodat, že na startu jsme měli většinu žáků 6.třídy, kteří byli v Nymburce sbírat zkušenosti a jejich čas teprve přijde.

Tým A: Elman Matěj, Erben Šimon, Kašpar Martin, Kudrlička Jakub, Kajan Kristian

Tým B: Kryvyi Andrii, Sukhachevskyi Tymur, Křáp Denis, Dudák Jan

Starší žáci na tříkilometrové trati obhajovali loňské vítězství. Tentokrát na prvenství nedosáhli, ale třetí příčka A týmu je velmi cenná. Tým B skončil celkově na 13. místě.

Tým A: Peichl Jakub, Holas Jan, Chudoba Tomáš, Lajner Ondřej, Hrbek Patrik, Žabenský Petr

Tým B: Král Sebastian, Toman Josef, Zich Dominik, Zahálka Adam

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k pěkným výkonům.