: ZŠ Juventa > Články 2020/2021 > Adaptační kurzy 2020

Adaptační kurzy 2020

Letošní adaptační kurzy šestých tříd proběhly v poněkud nejisté a zvláštní době vzhledem k okolnostem kolem koronaviru. Navíc se kurzy protáhly až do druhé poloviny října, kde díky uzavření škol, jedna z pěti tříd již kurz nestihla. Kurzy začaly v letním počasí, ale poslední třída již zažila kurz v hodně chladném podzimu. Zvládla to však skvěle!

Jako minulé roky se třídy opět mohly lépe poznat prostřednictvím seznamovacích her, iniciativních a týmových her, rozvíjeli svoji komunikaci a spolupráci, děti si užívaly her na rozvoj důvěry a uvolnily se u pohybových hrátek a při zábavném soutěžení.

Všechny kurzy zorganizoval a vedl p. uč. Čerňanský a spolu s každou šestou třídou (kromě 6. C, která měla termín až v době po uzavření škol) se kurzů účastnili i paní učitelky třídní, často velmi aktivně spolu se svými žáky.

Největší odměnou bylo vidět radost v očích dětí, kterou můžete pozorovat i v přiložené fotogalerii.

Autor: Peter Čerňanský