: ZŠ Juventa > Články 2021/2022 > Přednáška o teraristice

Přednáška o teraristice

Dne 27. ledna se ve škole konala přednáška o chovu exotických zvířat. Milá paní Novotná, která vede teraristický kroužek v Milovicích, nám promítla krátkou prezentaci o plazech a pavoucích. Potom následovala ukázka hadů a vyprávění o tom, kde žijí, čím se živí a jak vypadají. Každý z nás si mohl vzít jednoho ze čtyř hadů do rukou nebo se dotknout jejich pokožky. Paní učitelky byly odvážné, musely se překonat a vzít najednou dva hady do rukou a jít mezi nás. I já jsem si vzala hada do ruky, ale jenom na chvilku. Poté následovala ukázka krmení korálovky, což bylo velmi zajímavé.

Autor: Bára Peterková, 6. E

Nakonec přišli na řadu pavoukovci. Nejdříve nám paní Novotná ukázala svlečky pavouků, pak mezi nás putoval velký tropický sklípkan, který se uvelebil na ruce paní učitelky. Někteří odvážlivci si pochovali i štíra, který podle paní lektorky není nebezpečný.

Bez obav jsme se mazlili s chameleonem a agamou vousatou, pozorovali malé žabky a velkou mnohonožku africkou. Byl to nezapomenutelný zážitek.

S přednáškou jsem byla spokojena a doufám, že takových akcí bude více.