: ZŠ Juventa > Články 2021/2022 > Skokanský pohár 2022

Skokanský pohár 2022

Po dlouhé době se v tělocvičně školy konala soutěž ve skoku vysokém.

K vidění bylo mnoho pěkných výkonů a také nových osobních rekordů. Bohužel se soutěže nemohli zúčastnit někteří žáci z důvodu karantény.

Všem závodníkům gratuluji a těším se na další závod.

Autor: Dana Tvrdá

Mezi mladšími děvčaty zvítězila Nicol Doležalová s výkonem 130 cm, druhá Tanya Kužmová překonala laťku ve výšce 125 cm , třetí místo v soutěži získala Klára Chromcová (120 cm).

V kategorii starších děvčat rozhodl o držitelce poháru lepší zápis. Vítězkou se stala Kristýna Jenčíková s výkonem 120 cm, stejný výkon měla také Klára Vlčková. O třetí místo se podělily shodným zápisem Sofie Ladjimi a Ester Hájková (110 cm).

Mladší chlapci bojovali velmi vyrovnaně. Nejvyšší příčku obsadil Oliver Šandor s výkonem 145 cm, druhý byl Josef Toman (130 cm) a třetí místo získal Patrik Hrbek (125 cm).

O první příčku mezi staršími chlapci svedli boj Vojtěch Rajnoch a Martin Roušal. Prvenství získal Vojtěch Rajnoch za výkon 155 cm, i když 160 cm bylo velmi nadějných. Druhé místo obsadil Martin Roušal s výkonem 150 cm, bronz si na krk za 145 cm pověsil Vojtěch Svátek.