: ZŠ Juventa > Zprávy > 2020/2021 > Epidemiologická situace

Aktualizace 17. 9. 2020

Dnes padlo rozhodnutí o tom, že od 18. 9. 2020 musí mít všichni žáci na 2. druhém stupni nasazenou roušku i během výuky. Žádáme rodiče, aby děti měly s sebou větší množství náhradních roušek než jsou doporučené dvě.

Aktualizace 9. 9. 2020

Vážení rodiče,

vzhledem k připravovanému vládnímu opatření, které se týká nošení roušek ve všech vnitřních prostorách, vás žádám, abyste dětem dali již zítra (10. 9. 2020) do školy dvě roušky a sáček na ně. Nevíme zatím, zda to bude povinné i ve školách, ale vzhledem ke zkušenostem s informováním ze strany MŠMT chceme být připraveni.

Pokud Vláda rozhodne o nošení roušek ve školách ještě během dneška (9. 9. 2020), budou děti muset vstoupit do budovy již s nasazenými rouškami.

Děkuji za pochopení.

Aktualizace 6. 9. 2020

Vážení rodiče,

vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci v ČR a na základě doporučení MŠMT nebude v tomto školním roce škola zajišťovat zájmové kroužky pro žáky školy. Nebudou také organizovány nepovinné předměty pro žáky 2. stupně. Výjimka je pouze pro žáky 9. tříd, kteří budou mít možnost navštěvovat Semináře z matematiky a českého jazyka. Ty jsou koncipovány jako příprava na přijímací pohovory na výběrové střední školy a pokud se na ně žáci přihlásí, budou součástí klasifikace a nebude možnost se dodatečně přihlásit ani odhlásit. Bližší informace poskytnou žákům třídní učitelé 9. ročníků.

Zatím také nebude fungovat školní klub pro žáky 2. stupně, kteří čekají na odpolední vyučování.

Od pondělí 7. 9. 2020 platí povinnost pro nezbytné návštěvy školy nošení roušek nebo jiných ochranných pomůcek zakrývajících dýchací cesty ve vnitřních prostorách školy. Bez této ochrany nebude nikdo do školy vpuštěn. Osoby vstupující do školy si též vydezinfikují ruce. Stojany na dezinfekci jsou umístěny ve vestibulech vchodů do školy. Pro vyřizování záležitostí ve školní jídelně Scolarest použijte samostatný vchod, který je z boku školy směrem na venkovní sportoviště školy (nad nákladovou rampou).

Toto jsou rozhodnutí vedení školy a prosíme o jejich respektování v rámci ochrany zdraví a prevence šíření koronaviru.