: ZŠ Juventa > Zprávy > 2020/2021 > Přijímací řízení 2021-2022

• obory vzdělání s talentovou zkouškou - do 31. října 2020

• ostatní obory vzdělání - do 31. ledna 2021

Odevzdání přihlášek na SŠ

• obory vzdělání s talentovou zkouškou + obory konzervatoře - do 30. listopadu 2020

• ostatní obory vzdělání - do 1. března 2021

Talentové přijímací zkoušky

• talentová zkouška do oboru vzdělání s talentovou zkouškou - dva termíny v období 2. – 15. ledna 2021

• talentová zkouška v konzervatoři - dva termíny v období 15. – 31. ledna 2021

• talentová zkouška do oboru vzdělání gymnázium se sportovní přípravou - dva termíny v období 2. ledna – 15. února 2021

Přijímací zkoušky jednotné

jednotné zkoušky – čtyřleté obory vzdělání

• 1. termín 12. dubna 2021

• 2. termín 13. dubna 2021

jednotné zkoušky – 6letá a 8letá gymnázia

• 1. termín 14. dubna 2021

• 2. termín 15. dubna 2021

náhradní termín jednotné přijímací zkoušky

• 1. náhradní termín 12. května

• 2. náhradní termín 13. května

Školní přijímací zkoušky

• školní přijímací zkoušky v 1. kole – obory s maturitní zkouškou - 12. – 28. dubna 2021

• školní přijímací zkoušky v 1. kole – obory se závěrečnou zkouškou - 22. – 30. dubna 2021

• školní přijímací zkoušky v dalších kolech - termíny stanoví ředitel školy SŠ

Formuláře přihlášek

• na SŠ bez talentové zkoušky - po pololetním vysvědčení

• na SŠ s talentovou zkouškou - v listopadu na vyžádání u TU

• Formulář zápisového lístku - v dubnu 2021

Přihlášky na SŠ

Přihlášky na střední školy vydává žákům naše škola po pololetním vysvědčení (není tedy třeba přihlášky dopředu vyplňovat). Zájemci o studium na středních školách s talentovou zkouškou dostanou přihlášky v průběhu měsíce listopadu, musí se o ně však přihlásit.

Žádáme všechny žáky i jejich rodiče, aby ve spolupráci s třídními učiteli zkontrolovali správnost všech údajů v systému bakaláři – zejména kontaktní informace!

Do přihlášky je třeba dopsat 2 střední školy nebo 1 střední školu dvakrát (stejná pravidla platí i pro víceletá gymnázia). Některé školy dále vyžadují lékařské potvrzení.

Dále doporučujeme k přihlášce přiložit případná osvědčení o školních úspěších (umístění ve školních olympiádách apod.) Vyplněnou přihlášku uchazeči doručí na vybranou střední školu nejpozději do termínu uvedeného výše.

Více informací o přijímacích zkouškách naleznete na stránkách Centra pro zjišťování výsledků ve vzdělávání.

Zápisový lístek

K potvrzení úmyslu uchazeče stát se žákem na dané střední škole slouží zápisový lístek.

Každý uchazeč o vzdělávání ve střední škole obdrží jeden zápisový lístek. Svůj úmysl vzdělávat se v dané střední škole potvrdí uchazeč odevzdáním zápisového lístku na SŠ nejpozději do 10 pracovních dnů ode dne oznámení rozhodnutí.

Nebude-li zápisový lístek ve stanovené lhůtě škole doručen, vzdává se uchazeč práva být přijat za studenta dané střední školy a na jeho místo lze přijmout jiného uchazeče.

Zápisový lístek může uchazeč uplatnit jen jednou; to neplatí v případě, že uchazeč chce uplatnit zápisový lístek na škole, na kterou byl uchazeč přijat později na základě odvolání nebo byl-li přijat na obor s talentovou zkouškou a později na obor bez talentové zkoušky (v tomto případě je možné zápisový lístek vzít zpět ze střední školy a odevzdat ho na druhou střední školu).

Zápisový lístek dostanou žáci v průběhu měsíce dubna. Zápisový lístek podléhá evidenci. V případě ztráty Vám bude vydán nový oproti čestnému prohlášení o ztrátě.

Odvolání

Odvolání proti nepřijetí je možné podat řediteli střední školy nejpozději do 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí.