Divadlo Minor

Dne 1. listopadu byli cestující osobního vlaku do Prahy šokovaní. Na nástupišti s nimi vyčkávalo všech našich 6 třetích ročníků. Nutno podotknout, že cca 150 žáků a žákyň nastoupilo do vlaku v klidu a spořádaně. V Praze nás v divadle Minor čekalo představení DEMOKRACIE.

Autor: Yveta Šmejkalová

Do divadla jsme odjeli na základě doporučení našich rodičů a…… Vyplatilo se. Děti pochopily ono slovo i principy, kterými by se měly řídit. Vtaženy do děje svým vlastním hlasovacím zařízením a tedy i vlastním podílem na volbách získaly punc osobní odpovědnosti.

Na vlastní kůži zažily také neplnění volebních slibů. Mne osobně děti „dostaly“ dotazem o přestávce : „A koho vy paní učitelko budete volit? „…. A samy si hned odpověděly :“ Asi SPOKOJENÉ STÁŘÍ, že?“ …….no, jinak to byla velmi vyvedená akce.