Novoroční turnaj v přehazované

Ve středu 23. 1. 2019 se uskutečnil tradiční novoroční turnaj v přehazované na ZŠ T. G. M. v Milovicích. Soutěžilo se ve dvou kategoriích – mladší žáci 6. – 7. tříd a starší žáci 8. – 9. tříd. V každém týmu musely být na hřišti minimálně dvě dívky z celkového počtu šesti hráčů. Turnaje se účastnily čtyři školy: domácí T. G. M., naše Juventa, dále ZŠ Kostomlady nad Labem a ZŠ Čachovice.

Autor: Peter Čerňanský

Celému turnaji vévodila příjemná téměř rodinná atmosféra a hrálo se v duchu fair-play. Výsledky nebyly až tak důležité, hlavní byla radost z pohybu. Ale i tak jsme mohli sledovat napínavá sportovní utkání a krásné výkony. Družstvo našich mladších žáků skončilo na čtvrtém místě, ostudu však neudělalo. Měli jsme jednoznačně nejmladší a nejmenší družstvo, naši benjamínci dokázali vzdorovat i vyšším a starším žákům a sehráli moc pěkná utkání. Byla to pro ně skvělá zkušenost. Starší žáci od začátku hráli výborně a prohráli pouze s vítězným týmem z Kostomlat. Celá starší kategorie byla velmi vyrovnaná, poslední zápas turnaje našich proti Čachovicím ukázal nádherný souboj, který byl napínavý až do posledního míče.

Všem našim žákyním a žákům děkujeme za skvělou reprezentaci školy.