Magická chemie studentů na Juventě

V pátek 12. 4. 2019 se žáci 7. A + 7. B poprvé seznámili s tajemstvími, které ukrývá věda chemie. Na naši školu totiž zavítali vysokoškoláci - chemici z ČVUT z Prahy a představili nám i žákům osmákům zábavné experimenty ze svých bohatých znalostí chemie.

Žáci se dokonce stali i pomocníky při některých pokusech a vysloužili si za to i mnoho chytrých odměn (zápisníčky ČVUT, chemické tabulky). Některé pokusy byly pro nás sedmáky přímo dechberoucí a žáky nadchly tak, že se už těší na hodiny chemie v příštím školním roce. Žáky nejvíce zaujal výbuch střelného prachu a samozřejmě výroba lahodné zmrzliny pomocí kapalného dusíku! A každý z nás si jí i ochutnal! Studenti se chovali moc mile a vtipně nám zpracovali složité údaje, čím se pro nás stali skvělými vzory! =)

Přejeme všem nádherné jarnění plné chemických změn!

Autor: S. Langkramerová, A. Hrušková