: ZŠ Juventa > Články 2021/2022 > Sbírka pro Ukrajinu

Sbírka pro Ukrajinu

Všichni dobře víme, jaká závažná je situace na Ukrajině z důvodu vojenského konfliktu s Ruskem. Státy z celé Evropy i světa se snaží poskytovat Ukrajině co nejúčinnější podporu. Proto naše třída 7. E přišla s návrhem, zorganizovat na naší škole finanční sbírku pro ukrajinské město Vynnyky, které je partnerským městem Milovic. Naším cílem bylo vybrat co největší částku na nákup potřebných věcí pro těžce zkoušené ukrajinské lidi v této oblasti.

Autor: Danica Janková a žáci 7. E

A podařilo se nám to! Učitelé, žáci i zaměstnanci školy byli velmi štědří – ve dvou dnech 7. 3. a 8. 3. 2022 se nám podařilo vybrat úžasných 55 306 Kč! Nesmírně vám za vaše příspěvky DĚKUJEME! Jsme moc rádi, že se naše škola, spolu s ostatními obyvateli města Milovic může zapojit do humanitární pomoci.

Po dohodě s městským úřadem se zhruba 20.000 Kč utratí za potřebné léky a zdravotnické potřeby, za zbytek se nakoupí deky, spacáky, lehátka a další věci. Město vypraví na Ukrajinu nákladní auto, které tam všechnu pomoc odveze.