: ZŠ Juventa > Články 2022/2023 > Halloweenská šifrovačka

Halloweenská šifrovačka

Poslední říjnový den zavítala do naší družiny všechna strašidla, duchové i čarodějnice.

Děti se na ně připravily a přišly do školy v kostýmech. I paní vychovatelky byly připravené. Zdobily je krásné čelenky ve tvaru pavouků. Třídy i chodba družiny byly vyzdobeny v halloweenském stylu. Ze stropů se na nás spouštěli pavouci. V tmavých zákoutích na nás číhali netopýři. Kolem poletovali duchové, za rohem chrastili kostlivci. Chodbou se ozývaly strašidelné písně a blikala tu tajuplná světla. Prostě Halloween, jak má být.

Autor: Barbora Panková

Na tomto strašidelném místě měly děti jeden velký úkol. Vyluštit záhadnou šifru. Kdo ji zvládl vyluštit, dostal odměnu v podobě diplomu a lízátka ve tvaru ducha.  Úkol byl jasný. Najít sedm stanovišť s úkoly a správně vyluštit a odpovědět na otázky. Kdo to zvládl, odměna ho neminula. A jako poslední odměna v závěru bojového dne, bylo sledování filmu "Harry Potter a kámen mudrců".

Děti i paní vychovatelky si tento den moc užily a budou mít na tuto akci hezké vzpomínky.