: ZŠ Juventa > Články 2022/2023 > Jarní úklidová akce 2023

Jarní úklidová akce 2023

Během projektových dnů věnovaných vodě se zúčastnili žáci 7. E a 7. F tř. výukového programu „Laborky“ v liberecké IQLANDII.  Laboratorní pokusy s vodou byly hlavní náplní uvedeného programu. Pomocí pH papírků se měřila tvrdost vody, zkoušela se její pěnivost a povrchové napětí. Vlastnoručně si mohli žáci určit hustotu kapalin pomoci hustoměru, vypočítat objem a hmotnost jedné kapky vody či změřit rozdíl hladin v U-trubici a sledovat změnu hydrostatického tlaku. Každá skupina měla svůj pracovní sešit, do kterého se zaznamenávaly výsledky pokusů.

Po laborkách se sedmáci seznámili s expozicemi spojenými s vodou. Nejvíce žáky zaujaly Živly a Vodní svět. Bylo velmi zajímavé sledovat vodní vír, mlýnské kolo či vznik tornáda.

Autor: Larisa Horká