: ZŠ Juventa > Články 2022/2023 > Pohár rozhlasu okresní kolo

Pohár rozhlasu okresní kolo

Po roce se opět konal na atletickém stadionu v Nymburce tradiční závod školních atletických družstev s názvem Pohár rozhlasu. V úterý 9. 5. změřilo síly starší žactvo z 15 škol nymburského okresu.

Starší žákyně: Nicol Doležalová, Klára Chromcová, Vanessa Bartáková, Veronika Mislerová, Bára Nováková, Lucie Lhotáková, Karolína Husáková, Nikola Hrubešová, Nina Zahradníková a Marie Šrůtová

Starší žáci: Jan Holas, Patrik Hrbek, Petr Žabenský, Vojtěch Pokorný, Artem Marchak, Josef Toman, Matyáš Beck, Matouš Pelikán, Matěj Šich, Oliver Šandor - zraněn

A jak se dařilo v jednotlivých disciplínách?

V běhu na 60 metrů dosáhla Nicol Doležalová na celkové 6. místo s výkonem 8,55. Klára Chromcová (9,41 – 20.) a Lucie Lhotáková (9,36 – 17.místo). V běhu na 800 metrů se naše závodnice rozhodně neztratily – Nicol byla 2. (2:42,28) a Vanessa 3. (2:44,04). Výkon našich půlkařek podpořila také Maruška Šrůtová na 10. místě (2:59,02).

Asi největší radost ze svého výkonu měla Nina Zahradníková, která si zlepšila své osobní maximum ve výšce na 130 cm. Bohužel se dvěma našim závodnicím nepodařilo přeskočit základní výšku a zůstaly bez bodů. S tímto bodovým výpadkem už ostatní členky družstva nemohly nic udělat.

Dálkařkám se nepodařilo zopakovat své nejlepší osobní výkony, ale rozhodně nezklamaly. Vanessa skočila 380 (27.), Klára Chromcová 389 (22.) a Lucie Lhotáková 363 (29.).

Ve vrhu koulí se naší trojici bohužel nedařilo a děvčata skončila na konci startovního pole. Ve štafetě 4x60 m se všechny předávky podařily, štafetový kolík byl donesen do cíle v čase, který stačil na konečné 4. místo. Starší žákyně skončily v soutěži družstev na celkovém 9. místě.

Starší žáci se snažili navázat na loňský skvělý výkon, kdy tým v okrese zvítězil a z krajského kola si odvezl 4. příčku. Bohužel mnozí členové loňského týmu odmítli školu reprezentovat. Svou příležitost dostali chlapci mladší, kteří tak mohli nasbírat zkušenosti do budoucna a v závodě si vůbec nevedli špatně.

V běhu na 60 metrů zaběhl Matouš Pelikán čas 8,25 (8. místo), Patrik Hrbek 8,54 (27.) a Matěj Šich 8,64 (29.) Ve skoku dalekém Petr Žabenský posunul školní rekord na 558 cm a obsadil celkové 3. místo, Josef Toman si také posunul své osobní maximum, když skočil 528 cm (5. místo), Patrik Hrbek 473 (17. místo).

Ve skoku vysokém skočil Petr Žabenský 155 cm a obsadil 6. místo. Vojtěch Pokorný s výkonem 140 cm skončil na 29. místě. Matyáš Beck zaskočil za zraněného Olivera Šandora a pojistil bodový přísun za tuto disciplínu.

Běžci na 1500 metrů dosáhli těchto výkonů: Artem Marchak 5:22,04 (17. místo), Matouš Pelikán 5:24,80 (24. místo) a Jan Holas 5:29,57 (29.)

Ve vrhu koulí jsme měli dva závodníky. Josef Toman skončil s výkonem 9,03 dvaadvacátý a Matyáš Beck dvaatřicátý (8,21).

Závěrečná štafeta na 4x60 m doběhla do cíle na šestém místě.

Starší žáci skončili v soutěži družstev na 10. místě.

Všem atletům děkuji za vzornou reprezentaci školy a gratuluji k novým osobním rekordům. Poděkování patří také učitelům TV, kteří své svěřence připravují.

Autor: Dana Tvrdá