: ZŠ Juventa > Články 2022/2023 > Skok vysoký 2023

Skok vysoký 2023

V pátek 3. 3. 2023 se v tělocvičně školy konala soutěž ve skoku vysokém. K vidění bylo mnoho pěkných výkonů a také nových osobních rekordů. Všem závodníkům gratuluji a těším se na další závod.

Autor: Dana Tvrdá

Mezi mladšími děvčaty rozhodl o držitelce zlaté medaile lepší zápis. Zvítězila Kristýna Škrhová s výkonem 140 cm, stříbro získala za stejný výkon Adéla Pospíšilová. Obě děvčata zároveň překonala školní rekord své věkové kategorie. Karolína Černá překonala laťku ve výšce 135 cm a ze soutěže si odnesla bronzovou medaili.

V kategorii starších děvčat se vítězkou stala Nicol Doležalová s výkonem 135 cm, Veronika Mislerová skončila za výkon 125 cm na druhém místě. Třetí místo vybojovala Eliška Vostatková výkonem 120 centimetrů.

Mladší chlapci bojovali velmi vyrovnaně a také v této kategorii rozhodl o vítězi lepší zápis. Nejvyšší příčku obsadil Richard Zachariáš 140 cm, druhý byl Jan Königsmark (140 cm) a třetí místo získal Matěj Štěpánek (130 cm).

O první příčku mezi staršími chlapci s přehledem zvítězil Petr Žabenský s výkonem 160 cm. Druhé místo obsadil Vojtěch Pokorný s výkonem 155 cm, o bronz se shodným výkonem podělili Michal Bártl a Lukáš Horák (oba 150 cm).