: ZŠ Juventa > Články 2022/2023 > Sportovec školy 2023

Sportovec školy 2023

Také v letošním roce se uskutečnila celoroční soutěž žáků druhého stupně s názvem Sportovec školy. Žáci získávají body za všechny sportovní aktivity v průběhu školního roku. Soutěž je rozdělena na 2 části - školní tělesnou výchovu a sportovní soutěže pořádané jinými školami nebo pořadateli (DDM, AŠSK, atd.).

Ve školní části se během hodin TV nacvičuje, trénují a následně měří vybrané atletické disciplíny. Výkony jsou zaznamenány a na konci roku porovnány v rámci ročníku. Prvním 10 žákům v pořadí jsou přiděleny body.

Dále se do soutěže započítávají výsledky ze školních soutěží a turnajů jako jsou Jarní švihadlo, Skokanský pohár apod. I tyto soutěže přinesly úspěšným účastníkům bodový zisk.Vybraní žáci se také účastnili několika soutěží v rámci okresu a kraje: okresní a krajské kolo v přespolním běhu družstev, okresní kolo Poháru rozhlasu, Velká cena Lysé nad Labem, Okresní kolo ve volejbalu.

Autor: Dana Tvrdá a Renata Kopecká