: ZŠ Juventa > Články 2022/2023 > SUPER MEGA DigiDay ve 4.A

SUPER MEGA DigiDay ve 4.A

V letošním školním roce mají naši čtvrťáci předmět Informatika. Kdo se trochu o tento obor zajímá, dobře ví, jak je těžké vybrat pro děti mladšího školního věku aktivity a základ, na kterém budou budovat další svoje znalosti a vědomosti, protože je to obor velmi dynamický.

I když ve škole máme možnost pracovat v bezpečném prostředí Google Workspace, mnoho dětí již běžně používá různé aplikace a programy na internetu. Proto je důležitá jejich ochrana a bezpečnost.

Na toto téma byl zaměřen letošní DigiDay, který se uskutečnil 19.4. 2023. S celou třídou jsme se připojili k online přenosu. Během tří dopoledních bloků jsme se interaktivně zapojili do konference. S dětmi jsme chatovali, rozebírali různá témata, která předkládali přednášející. Celé dopoledne jsme měli jiný režim. Poslední blok byl bohužel určen spíše starším spolužákům. Byla to detektivní interaktivní hra a děti se musely rozhodovat, kterému kandidátovi na prezidenta dají hlas.

Bylo to náročné, ale doufám, že si děti z tohoto dopoledne odnesly důležité poznatky o bezpečném chování na internetu.

Autor: Alena Koňaříková