: ZŠ Juventa > Články Archiv > Články 2023/2024 > Evropský den jazyků

Evropský den jazyků

Evropský den jazyků (EDJ), který je iniciativou Rady Evropy ve Štrasburku, se každoročně slaví od roku 2001 dne 26. září. I letos se žáci naší školy zapojili do aktivit vyhlášených k tomuto dni. V rámci výzvy „Jazyky v mé třídě/škole“ vytvořili poutavé plakáty, které odráží všechny jazyky, vyskytující se v jejich studijním prostředí.

Někteří žáci se rovněž zapojili do soutěže o trička EDJ a vytvořili nápadité návrhy designu na trička k Evropskému dni jazyků pro rok 2024. Přestože účast v této soutěži je velmi vysoká, v minulém roce bylo soutěžícími z celé Evropy zasláno více jak 2000 vynikajících návrhů a vítěz byl pouze jeden, samotné zapojení se do aktivit k Evropskému dni jazyků je pro nás vítězstvím.

Autor: Lenka Mahelová