Legoland

Konec školního roku se nezadržitelně blíží, a tak přišel čas odměnit se za celoroční práci. Žáci 7. D, 6. D a 9. A se vydali na společný výlet do zábavního parku Legoland v Německu, kde na nás čekalo 68 atrakcí a tisíce modelů z více než 57 milionů LEGO® kostiček.A byla to jízda! Létali jsme povětřím s okřídleným lvem Maximem na velkolepé atrakci Wing Coaster, zažili jsme dráždivý okamžik beztíže ve Fire & Ice Tower, obrovskou rychlostí jsme prosvištěli ostrými zatáčkami několika horských drah, chvilku strmě dolů a vzápětí zase nahoru, ve vzdušných výškách 22 metrů nad zemí jsme zažili dobrodružství na hřbetu draka ve Flying NINJAGO®. Když už nám bylo velké teplo,  vydali jsme se loďkou na cestu džunglí a temnými jeskyněmi kolem hadů, pavouků a masožravých rostlin až na vrchol velkého vulkánu, odtud jsme se střemhlavě vrhli z dvanáct metrů vysokého vodopádu do laguny. Ani ti, kterým vysoké výšky nedělaly dobře, se nenudili. Vydali se na napínavou plavbu lodí kolem potopených vraků a divokých pirátů, kde statečně pomocí vodních děl útočili na jiné lodě, nebo se vyzbrojeni infračervenými zbraněmi vypravili na tajemnou výpravu chrámovými komorami za skrytým pokladem.

Díky příspěvku z projektu NPI – Podpora rovných příležitostí - se výlet stal finančně dostupnější a autobus byl plný do posledního místa. Nadšení a vzrušení z prožitého dobrodružství ve světě kreativity a magických tvorů nám nepokazilo ani brzké ranní vstávání či pozdní noční příjezd a už se těšíme na to, kam nás cesty zavedou v příštím školním roce.

Lenka Mahelová