: ZŠ Juventa > Články Archiv > Články 2023/2024 > Návštěva ZOO Chleby

Návštěva ZOO Chleby

Letní prázdniny se nezadržitelně blíží i děti z přípravných tříd vyjely za zážitky.

Áčko vyrazilo například v úterý 25. 6. do nedalekých Chleb prozkoumat tamní zoologickou zahradu.

Na děti čekal výukový program „Do Afriky za zvířaty“, kde všechny využily možnost být chvíli slonem, buvolem, žirafou, zebrou, lemurem i hrochem. Nejvíc však vzpomínají na to, jak si mohly pohladit pravého afrického ježka  a Otíka - samce krajty královské. Otík  přesto, že je had, byl velmi přátelský. Dokonce ho  některé děti nechtěly paní lektorce ani vrátit a už plánovaly, jak doma zřídí terárium.  Jenže Otík nebyl ani zdaleka jediné zajímavé zvíře, které se zde nachází, a tak se děti vydaly prozkoumávat i ostatní části ZOO. Chleby jsou nádhernou zoologickou zahradou. Děti viděly jak exotická, tak domácí zvířata. Některá zvířata v ZOO si děti mohly i pohladit a tam, kde to nešlo, má ZOO připravené interaktivní prvky. Děti například ve lvinci využily možnost sáhnout si na lví jazyk, nebo prozkoumat jak, lev dokáže vytahovat drápy. Na konci výletu se ještě vyfotily s medvědí rodinkou a  dokonce nám jeden z medvědů při focení přišel zamávat!

Jitka Korábová