: ZŠ Juventa > Články Archiv > Články 2023/2024 > Olympiáda v AJ pro 5. ročník

Olympiáda v AJ pro 5. ročník

Dne 24. 11. 2023 se uskutečnilo školní kolo Olympiády v anglickém jazyce pro 5. ročník. Do olympiády se zapojilo celkem 29 odvážných žáků, všichni se zúčastnili písemné i ústní části.

Žáci dosáhli skvělých výsledků a velmi nás potěšili svými výkony právě při ústní části olympiády.

Celkově se nejlépe umístili Antonín Čaban, Vojtěch Jakouš a Filip Chocholouš z 5.C, dále Petra Kuželová a Lukáš Haic z 5.A, Šimon Koutský z 5.D a Sophie E. Rožka z 5.B.

Tyto děti pak měly možnost zúčastnit se písemné části školního kola Olympiády v anglickém jazyce pro 6. a 7. ročník. Všichni páťáci získali obdivuhodný počet bodů. Nejvíce však zabodoval Filip Chocholouš s neuvěřitelnými 64 body z celkových 67, čímž za sebou zanechal převážnou část šesťáků a sedmáků.

Vítězové a i žáci na dalších místech si odnesli krásné odměny a upomínky. Všem ještě jednou gratulujeme.

Autor: Lenka Jakoušová