: ZŠ Juventa > Články Archiv > Články 2023/2024 > Rozhovor s osobností naší školy

Rozhovor s osobností naší školy

Od nepaměti mají myslící bytosti potřebu komunikovat. Nejpřirozenějším způsobem komunikace je rozhovor. V novinářském řemesle je rozhovor téměř nejtěžší disciplína.

V hodinách slohu jsme se pokusili spolu se žáky 5. A vytvářet a pokládat otázky, vést jednoduchý rozhovor na dané téma.

Pak jsme si dovolili pozvat do křesla pro hosta pana ředitele Jaroslava Minaříka.

Děti napsaly pozvánku a vyzdobily židli. Pan ředitel pozvání přijal a do hodiny k nám přišel.

Nejdříve se žáci trochu báli, ale potom kladli různé dotazy. Pan ředitel na vše odpovídal. Odpověděl nám i na otázku, jakou radu by jim dal do života. Ta rada zněla: ,, Nevzdávat se, ani když se nám právě nedaří.“

Alena Kociánová