: ZŠ Juventa > Články Archiv > Články 2023/2024 > Žáci ze 4. C navštívili Domov Mladá

Žáci ze 4. C navštívili Domov Mladá

V úterý žáci ze 4.C navštívili Domov pro osoby se zdravotním postižením v Milovicích. Nejednalo se o pouhou návštěvu, ale o možnost strávit několik hodin společnou aktivitou s klienty a aktivizačními pracovníky Domova Mladá. Od počátku zde panovala velmi srdečná a přátelská atmosféra. Pro žáky byl připraven bohatý program v podobě terapeutických dílen. V keramické vyráběli výrobky s jarními motivy, v pohybové si vyzkoušeli kompenzační pomůcky pro tělesně postižené klienty a v relaxační terapeutické vaky, lehátka, světelné a zvukové pomůcky. Na závěr žáci předvedli hudebně pohybový program a předali dárky, které sami v hodinách výtvarné a pracovní výchovy po několik týdnů vyráběli.

Největší odměnou, kterou si naši žáci z Domova odnesli, byl hřejivý pocit smysluplnosti, kdy se podaří vnést do života jiných osob radost, úsměv a nadšení. Moc děkujeme všem zaměstnancům Domova Mladá za pozvání a za krásné aktivity, které pro nás připravili.

Michaela Ibriqi